Vývoj trhu, dohled » Fúze jako důsledek zavedení Solvency 2

Fúze jako důsledek zavedení Solvency 2


 

Pojišťovny očekávají vlnu fúzí a převzetí jako následek nových evropských regulačních opatření. Víc než polovina odborníků (55 %), kteří byli osloveni odborným webem VersicherungsJournal v rámci výzkumu na téma Solvency 2, vidí v zavedení tohoto opatření impuls pro další konsolidaci v pojišťovací branži.

V souhrnu však vidí zástupci většiny pojišťoven pozitivní důsledky zavedení tohoto opatření. Celých 97 % dotázaných očekává, že kladně ovlivní jednotlivé pojišťovny i celý pojistný trh.

VersicherungsJournal

Facebook Twitter

Související články

05.01.2011 Většina pojišťoven tvrdí, že stihne termín zavedení Solvency 2  
30.12.2010Přežijí malé pojišťovny povinné zavedení Solvency 2?

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.