Pokuta pro Partners

21.11.2013, Dohled nad pojistným trhem, aktuálně.cz

Pokuta pro Partners

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání uložila pokutu 200 tisíc korun společnosti Partners Financial Services za její televizní reklamu. Pokutu ve stejné výši dostal také zpracovatel reklamy, společnost Kristián.

Spot odvysílaný letos v lednu na stanici Nova Cinema je údajně v rozporu s dobrými mravy, neboť nepřípustně využívá motiv strachu. Rada o tom informovala v tiskové zprávě.

Odvysílaná reklama nabízí služby finančního poradenství. Podle radních ale její forma nepřípustně využívá motiv strachu, když "hrozí závažnými následky hladu a chudoby v důchodu, pokud nebude využito nabízené služby finančního poradenství. Reklama vyvolává ve spotřebiteli účelné obavy a strach, a může jej proto vést k emocionálnímu obchodnímu rozhodnutí, které by třeba jinak neučinil," konstatovala rada v tiskové zprávě.

Televizní spot byl odvysílán poprvé letos 21. ledna na stanici Nova Cinema. Reklamní kampaň společnosti Partners pro letošní rok podle webových stránek firmy zahrnovala několik spotů, v nichž vystupoval herec Boris Hybner.

"S rozhodnutím nesouhlasíme a považujeme ho za nesprávné, jak jsme uvedli při správním řízení u rady," poznamenal ředitel právních služeb a compliance a člen představenstva Partners Vít Mikolášek. Reklama podle něj naopak používá nadsázku a humor a firma je připravena hájit se i soudně.

aktuálně.cz

Zdroj: aktuálně.cz

Facebook Twitter

Související články

12.07.2012Téměř miliardu dolarů investovala jediná pojišťovna do reklamy
11.07.2011Pojišťovny letos snížily investice do reklamy o 75 mil. Kč

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.