Vývoj trhu, dohled » Dohled nad pojistným trhem » Evropská unie uvažuje o zavedení Solvency 2 až v roce 2015

Evropská unie uvažuje o zavedení Solvency 2 až v roce 2015

21.9.2012, Dohled nad pojistným trhem, Reuters

 Evropská unie uvažuje o zavedení Solvency 2 až v roce 2015

Michel Barnier, evropský komisař zodpovědný za režim kapitálové přiměřenosti, údajně navrhl tento týden další odklad zavedení Solvency 2. V návrhu je odložení z roku 2014 na rok 2015.

Reuters citoval nejmenovaný zdroj, který se zúčastnil jednání evropské komise  o zavedení Solvency II a který potvrdil předložení tohoto návrhu. Možný odklad je způsoben rozdíly v názorech mezi členskými státy, které se týkají konečné podoby projektu.

Tiskový mluvčí Michela Barniera uvedl, že komisař navrhl konečnou dohodu, týkající se režimu kapitálové přiměřenosti. Ta by však měla počkat, až bude dokončena poslední studie o dopadech Solvency II a to bude  v březnu 2013.

Reuters

Zdroj: Reuters

Facebook Twitter

Související články

27.09.2012Seminář: SOLVENCY II

Komentáře

... není nad kvalitní přípravu (vpulchart, 19.9.2013, 08:46)
Vzhledem k tomu, že EP bude projednávat Omnibus 2 až v březnu 2014, můžeme asi očekávat spíše leden 2016. při vynaložených nákladech pojišťoven je to určitě "vynikající" zpráva.
Nicméně celá řada prvků Solvency II může probíhat bez čekání na to, co se bude formálně odehrávat - vlastní řízení rizik, ORSA a další - nepochybně vytvářejí konkurenční výhodu těm, kteří vidí za horizont současného trhu.
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.