Vývoj trhu, dohled » Debata ohledně úrazového pojištění se odložila. Hospodářská komora podpoří soukromé pojišťovny

Debata ohledně úrazového pojištění se odložila. Hospodářská komora podpoří soukromé pojišťovny

8.12.2015, Vývoj trhu, dohled, oPojištění.cz

Debata ohledně úrazového pojištění se odložila. Hospodářská komora podpoří soukromé pojišťovny

Hospodářská komora vyslovila svou podporu pro návrh vyplácet úrazové pojištění prostřednictvím pojišťoven. Nikoli však pouze dvou, jako je tomu v současné době, ale šanci by měly dostat i ostatní hráči. Debata na toto téma včera na půdě vlády neproběhla, přestože byla na programu jednání. 

Z původních 4 návrhů na vyplácení úrazového pojištění zaměstnanců, zbyly po mnoha debatách jen 2. Mezi těmi měla vláda rozhodnout v pondělí 7. prosince. Na rozuzlení této otázky však nakonec nedošlo. Rozhodnutí, zda bude pojistné vyplácet ČSSZ (Českou správou sociálního zabezpečení), nebo soukromé pojišťovny, které budou mít o tento produkt zájem, bylo odloženo. Nyní pojistné vyplácí jen Česká pojišťovna a Kooperativa.

V souvislosti s nadcházejícím jednáním vlády, vydala Hospodářksá komora ČR tiskové prohlášení, ve kterém vyslovuje svou podporu pro řešení v komerčním sektoru a mimo ČSSZ.

HK ČR se jednoznačně přiklání k takové variantě pojištění, ze kterého bude hrazena zaměstnancům škoda na zdraví a škoda vzniklá v souvislosti s pracovním úrazem a nemocí z povolání soukromými pojišťovnami, nikoliv organizační složkou státu ČSSZ. 


Čtěte také: Vláda dnes projedná budoucnost úrazového pojištění. Bude u pojišťoven, nebo u ČSSZ?


 

Hospodářská komora ČR podporuje taková řešení, která ponechají zapojení soukromých pojišťoven. Kupříkladu tak, že by právní úprava umožnila rozšíření počtu soukromých pojišťoven provádějících odškodňování pracovních úrazů o další, pokud by o takový produkt projevily zájem a splnily podmínky zákona, s tím, že by zůstal zachován stávající stav, tedy „defaultní“ pojišťovna ze zákona, ke které by zaměstnavatel automaticky připadl, pokud by si nevybral z případné nabídky na trhu. 

Hospodářská komora ČR není zastáncem bobtnání státu, naopak prosazuje štíhlý a efektivní stát, snižování byrokracie a administrativy. Odmítá tak doporučující stanovisko MPSV, které jako za nejvýhodnější variantu organizačního uspořádání budoucího systému označuje tu, při níž zákonné pojištění zaměstnavatelů má vykonávat ČSSZ. 

Podle Hospodářské komory by taková varianta v důsledku znamenala vytváření nových pracovišť správy sociálního zabezpečení, přijímání stovek dalších státních zaměstnanců zajišťujících s tím spojené činnosti a další náklady, které by nehradil nikdo jiný než daňoví poplatníci. Přitom stát letos zaměstnává už 424 000 státních zaměstnanců a v roce 2016 se mají podle plánů vlády jejich řady rozrůst o další tisíce. 

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

07.12.2015Vláda dnes projedná budoucnost úrazového pojištění. Bude u pojišťoven, nebo u ČSSZ?
23.06.2014Sněmovna: účinnost zákona o úrazovém pojištění zaměstnanců byla odložena
24.01.2014Upisovatel skupinového cestovního a úrazového pojištění
02.09.2013Úrazové pojištění s doživotní rentou
28.05.2013Triglav nabízí úrazové pojištění na půl milionu korun za 1,37 Kč denně
18.02.2013Loni vzrostl zájem o úrazové pojištění, třetina plnění vyplacena ženám

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.