Vývoj trhu, dohled » Další pokuta od ČNB tentokrát 430 tisíc pro Hard Line Brokerage

Další pokuta od ČNB tentokrát 430 tisíc pro Hard Line Brokerage

22.3.2016, Vývoj trhu, dohled, oPojištění

Další pokuta od ČNB tentokrát 430 tisíc pro Hard Line Brokerage

Česká národní banka rozhodla o udělení další pokuty. Jen týden po pětimilionové pokutě pro OVB Allfinanz, přichází další pokuta. Tentokrát pro českobudějovickou poradenskou společnost Hard Line Brokerage.

Společnost Hard Line Brokerage, provozující nezávislé poradenství v oblasti pojištění působící v Českých Budějovicích, dostala od ČNB pokutu ve výši 430 000 Kč. Pokuta byla společnosti udělena za to, že v roce 2013 nezavedla ve třiceti denní lhůtě odpovídající a účinné systémové opatření, nařízené předchozím napomenutím bankovní rady.

Hard Line Brokerage nezajistila, řádné písemné zaznamenávání požadavků a potřeb klienta souvisejících se sjednávaným pojištěním. Rovněž písemně nezaznamenávala důvody, na kterých zakládá svá doporučení, pro výběr daného pojistného produktu.

Pokuta 430 000 Kč byla udělena při zjištění 23 případů nezaznamenání požadavků a potřeb klienta a 42 záznamů bez odůvodnění příslušného pojistného produktu.  Za každé jedno pochybení zaplatila necelých 7 tisíc korun.

Kompletní znění rozhodnutí si můžete přečíst zde.

Společnost Hard Line Brokerage byla založena v roce 2009. V roce 2014 hospodařila se ziskem 802 000 Kč a s tržbami z provizí 10,54 mil. korun. Výše pokuty tedy pro společnost znamená více jak 50% ztrátu ze zisku za rok 2014.

Zdroj: oPojištění

Facebook Twitter

Související články

14.03.2016ČNB pokutuje OVB Allfinanz za klamavé obchodní praktiky částkou 5 milionů korun
28.12.2015Za pojistný podvod s Bugatti Veyron dostal majitel rok vězení a pokutu 600 tisíc dolarů
26.11.2015VW dostal pokutu od Jižní Koreji 313 milionů
01.07.2015ČNB pokutuje makléřskou firmu Colosseum pokutou 3 miliony korun
26.06.2015ČNB pokutuje investiční společnost BH Securities deseti miliony korun
10.10.2013Lukáš Štork z Broker Consulting dostal  rekordní pokutu - 6 mil. Kč

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.