Vývoj trhu, dohled » ČNB pokutuje OVB Allfinanz za klamavé obchodní praktiky částkou 5 milionů korun

ČNB pokutuje OVB Allfinanz za klamavé obchodní praktiky částkou 5 milionů korun

14.3.2016, Vývoj trhu, dohled, ČNB

ČNB pokutuje OVB Allfinanz za klamavé obchodní praktiky částkou 5 milionů korun

Multilevelová poradenská společnost OVB Allfinanz dostala od České národní banky pravomocnou pokutu ve výši 5 milionů korun. ČNB tak potvrdila své dřívější rozhodnutí, proti kterému se OVB odvolalo.

OVB byla obviněna z klamavých obchodních praktik, které podle ČNB měly probíhat v období 3 let od roku 2010 do 2015. Jako pojišťovací agent uváděla své klienty v omyl prostřednictvím své obchodní sítě a to zejména při prodeji investičního životního pojištění. Klientům tento produkt prezentovala jako spořící.

Jak je uvedeno v rozhodnutí ČNB: „OVB opakovaně prezentovala klientům (spotřebitelům) písemně nebo ústně investiční životní pojištění jako spoření, spořicí produkty, resp. spořicí účty s tím, že se jedná o produkt, u něhož lze kdykoli vybrat vložené peněžní prostředky, produkt s garantovaným či kladným zhodnocením vložených peněžních prostředků, jež lze a to včetně zhodnocení vybrat po 2 až 5 letech jeho trvání, případně jako produkt, u něhož lze výši vkládaných peněžních prostředků měnit a snižovat a peněžní prostředky vybírat dle potřeby, aniž by je současně upozornila zejména na to, že výše původně sjednaného pojistného, resp. jeho změna (snížení) a skutečná délka trvání smlouvy má, a to zejména v prvních letech trvání smlouvy, významný či zásadní vliv na možnou výši výběru peněžních prostředků.

Verdikt soudu ke stažení zde.

Zdroj: ČNB

Facebook Twitter

Související články

21.11.2013Pokuta pro Partners
06.05.2013ČNB varuje: Firmy nabízející pojištění proti dopravním pokutám nemají licenci
25.07.2011Pokuta, udělená Willis, je vážným varováním
01.07.2015ČNB pokutuje makléřskou firmu Colosseum pokutou 3 miliony korun
26.06.2015ČNB pokutuje investiční společnost BH Securities deseti miliony korun
10.10.2013Lukáš Štork z Broker Consulting dostal  rekordní pokutu - 6 mil. Kč
19.06.2013Společnost OVB dostala dvoumiliónovou pokutu od ČNB

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.