Vývoj trhu, dohled » ČNB pokutuje investiční společnost BH Securities deseti miliony korun

ČNB pokutuje investiční společnost BH Securities deseti miliony korun

26.6.2015, Vývoj trhu, dohled, E15

ČNB pokutuje investiční společnost BH Securities deseti miliony korun

Firma BH Securities patří k největším českým obchodníkům s cennými papíry. ČNB společnost obvinila z nedostatečné kontroly zprostředkovatelů, při prodeji produktů a z nedostatečného informování klientů o riziku.

Pokuta 10 milionů korun byla udělena za tříleté období od roku 2009 do roku 2012. BH Securities údajně nedostatečně kontrolovala, jakým způsobem nasmlouvaní zprostředkovatelé prodávali produkty firmy, nenabízela dost informací o možném riziku spojeném s investicemi a údajně ani nezkoumala, zda mohou klienti vzhledem ke svým znalostem pochopit možná rizika či zda investice není nadměrná vůči jejich majetkové situaci.

Podle poslední známé účetní závěrky, je pokuta je o třetinu vyšší než celoroční zisk BH Securities z poslední známé účetní uzávěrky 2013. ČNB ve svém rozhodnutí z počátku června viní firmu celkem z devíti pochybení týkajících se obezřetného poskytování investičních služeb.

Ředitel a předseda představenstva BH Securities Zdeněk Lepka uvedl, že ČNB nezjistila žádné pochybení, v jehož důsledku by došlo k poškození zákazníků či jejich finanční újmě. I vzhledem k tomu společnost BH Securities považuje výši vyměřené pokuty za zcela nepřiměřenou a vybočující z dosavadní praxe ČNB. Proti rozhodnutí se hodlá bránit podáním žaloby.

Zdroj: E15

Facebook Twitter

Související články

19.06.2015Viceguvernér ČNB Mojmír Hampl vyjádřil podporu Šinclově pozměňovacímu návrhu.
15.05.2015ČNB vydává speciální edici pamětních mincí pro MS v hokeji 2015
15.05.2015Ministr financí chce, aby bankovní účty zdravotních pojišťoven byly pod ČNB
24.02.2015Vláda na včerejším jednání odmítla návrh ČNB na omezení provizí
19.02.2015ČNB sestřeluje garanci výnosů o 6 desetin procenta
16.02.2015ČNB chce rozložit odměnu za zprostředkování ŽP do několika let
15.01.2015Novela zákona o daních z příjmů – do hry vstoupila ČNB
18.06.2014ČNB: Finanční sektor v ČR je stabilní, rizika zůstávají

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.