Vývoj trhu, dohled » Česká republika a Rumunsko se účastní prevence pojistného podvodu

Česká republika a Rumunsko se účastní prevence pojistného podvodu

28.11.2011, Vývoj trhu, dohled, XPRIMM.ru

Česká republika a Rumunsko se účastní prevence pojistného podvodu

Asociace pojistitelů v České republice a Rumunsku se v rámci mezinárodní smlouvy účastní společného boje proti pojistnému podvodu.

Z iniciativy the Croatian Insurance Bureau (Huo) byl v dubnu 2011 podepsán protokol o vzniku asociace Bosny a Hercegoviny, Chorvatska, České republiky, Černé Hory, Maďarska, Makedonie, Rumunska, Srbska a Slovinska. Další asociace pojišťoven ve střední Evropě by se měly brzy rovněž stát součástí této asociace.

Další rozšíření mezivládní spolupráce v oblasti pojistného podvodu, stejně jako zájem o účast ve zmíněném sdružení, představuje jasné uznání závažnosti problému pojistných podvodů a potřebu aktivního a systematického boje proti devastujícím účinkům těchto podvodů ve společnosti.

Chorvatsko učinilo významný krok vpřed v oblasti prevence pojistného podvodu na základě rozhodnutí Evropského parlamentu, díky němuž přijaly chorvatské pojišťovny návrh, aby do nového trestního zákoníku byly včleněny postihy za tyto činy. Díky tomu bude počínaje rokem 2013 příprava na podvodné jednání nebo čin samotný potrestána odnětím svobody. Cílem je zvýšit právní ochranu. Trestná bude rovněž snaha získat pojistné plnění z více pojišťoven za stejnou pojistnou událost.

XPRIMM

Zdroj: XPRIMM.ru

Facebook Twitter


Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.