Vývoj trhu, dohled » Akvizice a fúze » Wüstenrot prodává pojišťovací část skupiny. Nový majitel by měl být znám již v létě

Wüstenrot prodává pojišťovací část skupiny. Nový majitel by měl být znám již v létě

8.6.2015, Akvizice a fúze, oPojištění.cz

Wüstenrot prodává pojišťovací část skupiny. Nový majitel by měl být znám již v létě

Německá Wüstenrot se stahuje z českého pojišťovacího trhu. Wüstenrot funguje v České republice od roku 1993, patří jí stavební spořitelna i hypoteční banka. Pojišťovací část zahrnuje dvě pojišťovny. Větší se zaměřuje na pojištění majetku, vozidel a cestovního pojištění, menší na životní pojištění.

Plán na prodej obou svých pojišťoven oznámila teprve nedávno. „Zájem investorů je silný. V řádu dnů chce náš akcionář vybrat zájemce a vést s ním finální jednání. Jméno nového majitele bychom rádi oznámili během letošního léta,“ řekl Pavel Vaněk, předseda představenstva a generální ředitel Wüstenrot.

Klientský kmen zahrnuje kolem 300 tisíc smluv. Prodej by neměl mít na klienty negativní vliv. Pokud ale klienti nebudou chtít pokračovat pod novým majitelem, budou mít měsíční lhůtu na rozhodnutí přejít k jiné pojišťovně.

Rozhodnutí německého majitele souvisí s tím, že obě pojišťovny jsou dlouhodobě ztrátové a musel by do nich dál investovat. Neuhrazená ztrát z minulých let se koncem roku 2013 vyšplhala přes 400 milionů korun.

 

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

27.05.2015Hattrick pro Wüstenrot: Ve Zlaté koruně zcela ovládla kategorii stavební spoření
21.04.2015Wüstenrot hledá strategického partnera pro odkup své životní a neživotní pojišťovny [Aktualizováno]
26.03.2015Wüstenrot láká klienty na snížené úrokové sazby u Půjčky ProBydlení

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.