Vývoj trhu, dohled » Akvizice a fúze » VIG smí (s podmínkou) koupit pojišťovací divizi Erste

VIG smí (s podmínkou) koupit pojišťovací divizi Erste

20.6.2008, Akvizice a fúze, Reuters

VIG smí (s podmínkou) koupit pojišťovací divizi Erste

Vienna Insurance Group (VIG) získala povolení Evropské komise ke koupi pojištovací divize Erste Bank za 1,4 miliardy eur, ovšem za splnění jistých podmínek.

 

Exekutiva Evropské unie uvedla, že Vienna Insurance musí prodat Bank Austra Creditanstalt versicherung AG (BACAV) a rumunskou společnost Unita.

 

„Navržená transkace by v Rakousku přinesla VIG zhruba 40procentní podíl na trhu, téměř dvojnásobek nejbližší konkurence, firmy Uniqa,“ stojí v prohlášení Evropské komise.

 

V Rumunsku by postavení VIG po fúzi bylo ještě silnější, neboť by dosáhla více než 50 procent na poli pojištění automobilů, což představuje víc než čtyřnásobek oproti druhému v pořadí, uvedla Evropská komise.

 

 

Reuters

Zdroj: Reuters

Facebook Twitter

Související články

20.05.2008Zisk VIG vzrostl za 1.čtvrtletí o 24 procent
09.04.2008Akcionáři Kooperativy potvrdili Martina Diviše od 7. května do čela firmy

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.