Vývoj trhu, dohled » Akvizice a fúze » ČSOB koupila porovnávač Top-pojištění.cz

ČSOB koupila porovnávač Top-pojištění.cz

25.4.2016, Akvizice a fúze, E15

ČSOB koupila porovnávač Top-pojištění.cz

Portál Top-pojištění.cz, jeden z nejsilnějších hráčů českého internetu na poli porovnání pojistných produktů pojišťoven, byl prodán české bankovní skupině ČSOB. Bude mít změna vlastníka vliv na funkci porovnávače?

Informaci o změně majitele Top-pojištění.cz jako první přinesl v pátek 22. dubna portál E15.cz, s odvolání na člena představenstva Marka Ditze. Porovnávač by měl nadále fungovat nezávisle na pojišťovně ČSOB.

Skupina ČSOB nemá podle vyjádření Ditze zájem na upřednostňování svých produktů ve výsledcích porovnávače a podobně jako v případě stránek patia.cz, nechce znevýhodňovat ostatní pojišťovny. Ředitel belgické skupiny KBC, do níž banka ČSOB patří, v rozhovoru pro E15.cz připustil, že v tuzemském pojišťovnictví ČSOB dosud zaostávala za konkurencí. „Je jasné, že s tím musíme něco udělat. Už nyní podnikáme kroky pro zvýšení organického růstu, ale pokud se v příštích dnech na trhu uvolní k prodeji nějaký byznys, který by šlo koupit, rozhodně o tom budeme uvažovat,” řekl E15 šéf KBC Johan Thijs tentýž den.

Banka chce akvizicí profitovat i z klientů, jimž z různých důvodů nevyhovují pojišťovací produkty ČSOB. „Jako banka nepotřebujeme klientům za každou cenu tlačit jenom naše produkty, pokud nejsou nejlepší. Když jsem obchodník a stojím na straně klienta, tak nemám zájem mu prodat něco, co se následně neukáže jako nejlepší,“ dodal Ditz.

Společnost Top-Pojištění.cz s.r.o. byla založena 1. listopadu 2005, tehdy pod názvem Pojištění online s.r.o. V prosinci 2005 došlo k přejmenování na Top-Pojištění.cz s.r.o. a spuštění vůbec prvního srovnávače povinného ručení na internetu. Dosud bylo Top-Pojištění.cz součástí velké rakouské finanční skupiny GrECo JLT.

V roce 2014 portál Top-Pojištění.cz utržil téměř 19 milionů korun a hospodařil se ziskem 4,5 milionu. V současnosti má 260 tisíc klientů.

Zdroj: E15

Facebook Twitter

Související články

07.11.2013GrECo následuje své klienty, otevřelo pobočku v Turecku
04.06.2012Skupina Generali má nového šéfa: stal se jím Mario Greco
17.09.2010Obchodní ředitel GrECo International: Milan Kakrda
23.05.2013Unikátní mobilní aplikaci na cestovní pojištění spustilo Top-Pojištění.cz
07.04.2011Top-Pojištění.cz nově garantuje nejnižší ceny
24.03.2011Top-Pojištění.cz spouští první porovnávač pojištění domácností na českém trhu

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.