Vývoj trhu, dohled » Akvizice a fúze » ČNB povolila Allianz převzetí konkurenční pojišťovny Wüstenrot

ČNB povolila Allianz převzetí konkurenční pojišťovny Wüstenrot

6.1.2016, Akvizice a fúze, oPojištění.cz

ČNB povolila Allianz převzetí konkurenční pojišťovny Wüstenrot

Allianz pojišťovna dostala povolení České národní banky na nákup životní i neživotní pojišťovny Wüstenrot. Akvizici schválil začátkem loňského prosince i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Allianz se tak stává vlastníkem akcií životní i neživotní pojišťovny Wüstenrot.

Pojišťovací část finanční skupiny Wüstenrot v České republice byla na prodej mnoho měsíců a v září loňského roku došlo k její koupi pojišťovnou Allianz. „Šlo o strategické převzetí společností, jejichž produkty jsou blízké těm našim a které mají i stejnou obchodní filozofii,“ uvedl předseda představenstva Allianz Jakub Strnad.

Díky novému partnerství bude moci pojišťovna Allianz využívat k prodeji pojistných produktů i obchodní síť bankovní skupiny Wüstenrot. Ta bude naopak využívat sítě Allianz k prodeji svých hypotečních úvěrů a stavebního spoření. Všechny dosavadní smlouvy klientů obou pojišťoven skupiny Wüstenrot samozřejmě zůstávají v platnosti.


Čtěte také: Pojišťovací část finanční skupiny Wüstenrot v České republice koupí Allianz pojišťovna


Allianz vybrala podle údajů České asociace pojišťoven loni v prvním pololetí na pojistném 5,8 miliardy korun, což znamenalo podíl na trhu 9,7 procenta. Wüstenrot neživotní pojišťovna vybrala 328 milionů korun (0,6 procenta), Wüstenrot životní pojišťovna 106 milionů korun (0,2 procenta).

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

03.12.2015Antimonopolní úřad dal zelenou prodeji pojišťovny Wüstenrot Allianz
09.09.2015Pojišťovací část finanční skupiny Wüstenrot v České republice koupí Allianz pojišťovna
21.04.2015Wüstenrot hledá strategického partnera pro odkup své životní a neživotní pojišťovny [Aktualizováno]

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.