Vývoj trhu, dohled » Akvizice a fúze » Chytrý Honza se chystá do světa, zaplatí to nizozemský Aegon

Chytrý Honza se chystá do světa, zaplatí to nizozemský Aegon

23.2.2016, Akvizice a fúze, oPojištění.cz

Chytrý Honza se chystá do světa, zaplatí to nizozemský Aegon

Finančně-poradenské společnost Chytrý Honza našla investora, který jí umožní expanzi nejen do zemí střední a východní Evropy, ale chystají se na trhy v Severní a Jižní Americe a jihovýchodní Asii. Finanční investici na expanzi mu poskytl nizozemský Aegon.

Na podporu online prodeje finančních produktů Aegon již před několika lety vytvořil fond privátního kapitálu Transamerica Ventures, který pomáhá hledat příležitosti v digitálním prostředí. V tomto distribučním kanálu tak vidí potenciál nejen nizozemská pojišťovna, ale i mnoho odborníků na pojistný trh. Analytik společnosti Colosseum František Bostl uvedl, že: „společnosti poskytující online finančních služeb zažívají posledních pět let obrovský růst a tento trend by měl dále pokračovat. Valuace firem zaměřený na tento trend bude po vzoru zahraničních společností velmi rychle stoupat,“.

Chytrý Honza v roce 2015 dosáhl tržeb 370 milionů korun. Díky zahraniční expanzi plánuje firma v nejbližších letech přesáhnout hranici tržeb ve výši jedné miliardy korun. Firma nabízí srovnání finančních produktů a služeb desítek finančních institucí působících v ČR. Od svého vzniku v roce 2009 získala přes 300.000 zákazníků.

Mezinárodní finanční koncern Aegon patří mezi největší světové společnosti v životním pojištění, penzijním připojištění a správě aktiv. Působí ve více než 20 zemích Ameriky, Evropy a Asie. V Česku zahájil Aegon obchodní činnost v dubnu 2005 jako specialista na prodej především investičního životního pojištění.

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter


Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.