Vývoj trhu, dohled » Akvizice a fúze » AXA v Polsku roste prostřednictvím akvizice pojišťovny Liberty Ubezpieczenia

AXA v Polsku roste prostřednictvím akvizice pojišťovny Liberty Ubezpieczenia

23.12.2015, Akvizice a fúze, AXA pojišťovna

 AXA v Polsku roste prostřednictvím akvizice pojišťovny Liberty Ubezpieczenia

AXA v Polsku, že získá pojišťovnu Liberty Ubezpieczenia, polskou součást skupiny Mutual Insurance Group zaměřenou na neživotní pojištění. Hodnota transakce byla vyčíslena na 21 milionů EUR plus čisté hodnoty aktiv nesplacené ke dni jejího dokončení.

 

Liberty Ubezpieczenia je polská pojišťovna specializující se na neživotní pojištění, která v roce 2014 dosáhla hrubého předepsaného pojistného ve výši 315 milionů PLN (75 milionů EUR) a těží z vyváženého distribučního mixu zahrnujícího agenturní prodej, přímý prodej a síť prodejců automobilů.

Prostřednictvím této transakce AXA svoji pozici na polském trhu, který je jedním z nejatraktivnějších pojistných trhů ve střední a východní Evropě, výrazně posílí. Po dokončení fúze AXA zvýší svůj podíl na trhu s  neživotním pojištěním ze současných 3,2 % na 4,4 %.

Následovat budou akvizice BREU [pozn: Přejmenování na AXA Ubezpieczenia TUIR dne 1. prosince 2015] a vstup do partnerství s mBank, obojí v březnu 2015, které vycházejí ze strategie skupiny AXA v Polsku dále diverzifikovat distribuční kanály a rozšiřovat produktové portfolio.

Dokončení transakce podléhá obvyklým podmínkám, včetně schválení regulátory, a očekává se, že se uskuteční do konce třetího čtvrtletí roku 2016.

Zdroj: AXA pojišťovna

Facebook Twitter

Související články

01.12.2015AXA: Pojistné podvody jsou v ČR pro klienty, ale i poradce stále lákavým způsobem k obohacení
10.11.2015AXA spouští nový e-shop
15.10.2015Axa již posedmé nejhodnotnější značkou mezi světovými pojišťovnami
07.10.2015AXA investiční společnost posiluje svůj tým
01.10.2015AXA Assistance přichází s novým firemním pojištěním Travel4Business
11.06.2015Výsledky AXA v ČR a SR za rok 2014. Hospodářský výsledek vzrostl o 10%.
30.05.2015Transformovaný fond: AXA svým klientům připíše zhodnocení 1,46 %
15.06.2015Martin Vogl: Kvalita a inovace pomáhají společnosti AXA růst i v době stagnace

Komentáře

Poláci (Galimor, 4.1.2016, 14:58)
Od té doby co jsem si na <a href="http://www.novinky.cz/">novinkách</a> přečetl o tom že nám poláci prodávají výrobky s posypovou solí a potraviny s listerií, tak mám k jejím výrobkům a zemi silnou averzi.
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.