Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Editorial » Vážené čtenářky a čtenáři!

Vážené čtenářky a čtenáři!

7.5.2009, Editorial, Dagmar Šístková

Vážené čtenářky a čtenáři!

Vážené čtenářky a čtenáři!

V květnu bude našemu webu rok. Rok to byl pestrý, zajímavý, a – řečeno s panem Hrabalem: „Život (i ten pojišťovácký) je k zešílení krásný. Tedy ne že by byl, ale já to tak cítím…“

I my cítíme, že život lidí okolo pojišťování a pojištění je krásný. Tedy ne že by vždycky byl, ale my všichni přece víme, že jde o velmi užitečnou věc.

V průběhu roku jsme se vám snažili dokázat, že pojišťovny, makléři i pojistní matematici umějí neustále něco vylepšovat, být vždy o krok dál na cestě, která nikdy nekončí.

Jednou ze zajímavých informací bylo zjištění, že pojistné produkty lze výrazně zjednodušit a tím hodně zkrátit cestu ke klientovi.

Příkladem může být produkt StartAgro – balíček pro malé zemědělce z dílny Kooperativy. "Uštrikovali" ho velmi šikovně, protože pochopili, že zemědělec je a bude vždycky ten sedlák, který dokáže dřít na svých lánech a doslova dýchat za své kravky, ale s čísly se nikdy kamarádit nebude.

Ozdobou tohoto balíčku je pojištění přerušení provozu. Řeknete si: něco takového pro zemědělce? Ano, pro zemědělce! Právě pro zemědělce!

Stačí, když si takový malý podnikatel řekne, kolik chce v případě přerušení provozu denně od pojišťovny vyplácet, jak dlouho to chce vyplácet a věc je vyřešena.

Samozřejmě, že něco takového by nikdy nešlo použít v případě velkých firem. Ale nápad, který předvádí, jak jdou složité věci řešit jednoduše, určitě stojí za povšimnutí.

Jak se kdysi zdvořile říkalo (a my bychom rádi byli starosvětsky zdvořilí): Bude nám potěšením dál přinášet zajímavé (a potřebné i užitečné) zprávy z onoho zvláštního a krásného světa pojištění. Díky vašim ohlasům to je příjemná práce.

Věřte, že jsem měla nesmírně hřejivý pocit u srdce, když jsem potkala mně úplně neznámého člověka z naší branže a on mi - aniž by tušil, kdo jsem - řekl, že objevil web "Opojisteni.cz" a že se tam ke svému úžasu dozvěděl nějakou jemu dosud neznámou věc! Už kvůli téhle jediné větě stálo za to "tuhle káru" celý první rok táhnout kupředu...

S přáním krásného léta

Zdroj: Dagmar Šístková

Facebook Twitter


Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.