Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Editorial » Vánoční editorial: Vážení čtenáři!

Vánoční editorial: Vážení čtenáři!

19.12.2008, Editorial, Dagmar Šístková

 

Vážení čtenáři!

Ukázalo se, že „osmičkový rok“ nebyl (jako obvykle) kritický jen pro Českou republiku, ale i pro celý svět. Tentokrát to byla finanční krize, která nám přichystala zkoušku ekonomické odolnosti. A co je horší, potíže ještě zdaleka nekončí - lze jen doufat, že nepotrvají do další osmičky, tedy do roku 2018.

Přívlastky jako skvělý, výhodný a bezpečný se ukázaly být pro rok 2008 jen uměle nafouknutými bublinami. Po období téměř ideálního kapitalistického poklidu jsme dopadli na zem.

Není sice skvělá, výhodná, ale je to naše pradávna máti, naše jediná skutečná jistota…, ale je bezpečná. Tedy v rámci možností. Domov, zdraví, a ti, kterým věříme a které milujeme, jsou jako vždy jedinou a spolehlivou oporou v dobách, které zřejmě budou ještě nějakou tu dobu nejisté. 

Obvykle se říká, že to, na co myslíme a co si moc přejeme, se také splní. Mohu doložit příběhy těch, kteří takové zdánlivé zázraky dokázali. Určitě i Vy znáte z vlastní zkušenosti další důkazy lidské touhy dosáhnout nedosažitelné.

Nedejte se udolat poplašnými zprávami, hrnoucími se na vás ze sdělovacích prostředků. Mnohé hrůzy nás dokážou ničit jenom tím, že začnou žít v našem podvědomí. Nepusťte je dovnitř. Nedejte jim šanci. Když se ráno probudí slunce nad krajinou za vašimi okny, otevřete oči a zaradujte se. Užívejte si života. Není nic krásnějšího, než vstoupit do nového dne a věřit, že večer budete třeba o jediný zážitek bohatší, že budete stejně zdraví jako ráno a že půjdete v klidu spát, aniž by Vaše sny rušilo něco nepředvídatelného.

Přeji Vám z celého srdce krásné Vánoce, hodně zdraví a navzdory všem špatným předpovědím úspěšný rok 2009,

Dagmar Šístková, šéfredaktorka.

 PF, opojisteni.cz

 

 

 

Zdroj: Dagmar Šístková

Facebook Twitter

Související články

05.12.2008Editorial: Vážení čtenáři!

Komentáře

Přesně tak... (Marek Cihla, 19.12.2008, 16:07)
Milá paní šéfredaktorko,
vystihla jste přesně dobu a pocity, které mám i já. Nemohu uvěřit, že se například ve zpravodajství v České televizi více "dohaduje" či "předpokládá", že dámy na obrazovce (hekající málem jako tenistky - to je tak složité naučit se plynule mluvit?) například i ze Sněmovny říkají, co se domnívají, co se šušká či co patrně zamýšlí ten či onen, aniž by se snažily se ho zeptat, aniž by vycházely z faktů! Je mi z toho zle. A jak říkáte, stačí mi vyjít na procházku a provětrat si plíce, abych se vzpamatoval, abych opět věřil, že se lidé přece musí nakonec domluvit...
Dík za Vaši víru.
M.C.
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.