Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Editorial » Slavte s námi, už jsou nám dva roky!

Slavte s námi, už jsou nám dva roky!

6.5.2010, Editorial, Dagmar Šístková

 

Vážené čtenářky a milí čtenáři!

Zítra to budou přesně dva roky, kdy jsem si vás všechny dovolila oslovit prostřednictvím svého prvního editorialu, psaného pro web oPojištění.cz. A jak už to tak v životě bývá, mnohé se od té doby změnilo.

Naší představou bylo zásobovat vás denně nejčerstvějšími zprávami ze světa pojištění, okořeněnými něčím, co vám žádný jiný profesionální web nepřinese. Tou ingrediencí měl být pohled na pojistných trh ze všech stran, ať již oficiálních nebo v podobě víceméně nesmělých vzkazů od těch, kteří se sdělovacích prostředků do té doby stranili.

Nechceme dělat jakékoliv hodnocení, protože to je jen a jen na vás. Přesto nás těší, že v diskusích jsme měli možnost zveřejnit hlasy všech, kteří diskutovat chtěli. Naším posláním je dát vám možnost vyjádřit se, a věřím, že se nám to daří plnit.

Co jsme však vůbec nečekali, byl nástup finanční krize, která podtrhla nohy mnoha vznikajícím projektům. Byla důkazem, že šanci dostanou jen ti nejvytrvalejší.

Bylo velkým štěstím, že pojišťovny finanční krizi přežily bez ztráty kytičky. Díky tomu, že dohled ministerstva financí neumožnil českým pojišťovnám investovat do neprůhledných a vysoce podezřelých finančních nástrojů, neskončily stejně jako AIG...

Svět po krizi ale už není a ani nemůže být jakým byl před ní. I ekonomika je jiná. Jen co se národní ekonomiky začaly opatrně stavět na nohy, přišla další rána v podobě krachujícího Řecka, jehož naivní obyvatelé místo vděku za finanční pomoc začali mohutně stávkovat. První dobře informované vlaštovky již hlásí, že krach Řecka sebou do hlubin zřejmě stáhne i dvě pojišťovny.

A k tomu všemu na naše dveře ťukají volby, které nám mohou prohrát vše, za co jsme před 20 lety cinkali klíči.

Zdá se, že - jak se říká - "všechno je jinak". Ale opravdu je? Opravdu nelze najít v téhle zběsile se řítící době něco příjemného? Pro mne něco příjemné je.

Jsem ráda, že čtete náš webový časopis. Jsem ráda, že lidé vnímají mé řádky a že jim přinášejí radost, poučení nebo varování.

Já osobně bych si přála, aby lidé začali přemýšlet. Aby si začali uvědomovat, že hmotné statky nejsou vším, pro co žijeme. Aby se dokázali zastavit a aby si uvědomili krásu, která nás právě teď na jaře obklopuje...

Víte - i přes záplavu špatných zpráv a obav můžete vidět, jak nádherně vykvetly rododendrony na zahradách a cítit, jak voní jarní vzduch. Zkuste vnímat všechno to, co nelze pojistit: Stále ještě žijeme, milujeme své nejbližší a oni mají rádi nás. Zapomeňte na starosti a užívejte si jara...


Dagmar Šístková

šéfredaktorka

 

Share/Bookmark

Zdroj: Dagmar Šístková

Facebook Twitter


Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.