Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Editorial » Pojišťovny na státní rozpočet!!

Pojišťovny na státní rozpočet!!

5.9.2009, Editorial, Dagmar Šístková

Pojišťovny na státní rozpočet!!

S údivem a nepochopením sleduji současnou politickou situaci. Myslím tu u nás, spojenou s finanční krizí a s tím, že žádné ministerstvo nedokáže slevit ze svých nemalých finančních nároků. Udivuje mě, že ještě nikdo nepřišel na to nejjednodušší řešení, které se přímo nabízí a které by vyřešilo veškeré problémy.

Co takhle pojištění? Stačilo by státní rozpočet pojistit a dobře nastavit pojistné podmínky. Tedy tak, aby státním úředníkům přešly choutky na to rozhazovat peníze daňových poplatníků - nás, kteří nemáme žádné páky na to, jak rozhazování státních peněz ovlivnit. Proto by bylo dobré na stát, který neumí v žádné době efektivně hospodařit, nasadit soukromý subjekt.

Doporučuji pojistit předem stanovenou částku schodku. V případě, že by byl schodek překročen díky „živelné katastrofě“, kterou představují požadavky našich (v tomto ohledu naprosto nenasytných) ministerstev, musely by následky katastrofy (tedy nemalé finanční úlety) hradit pojišťovny.

Pravda, asi jen těžko by se našla pojišťovna, která by do tak riskantního podniku šla. Možná jen proto, aby si udělala reklamu… A už vůbec si nedokážu představit, jak by reagovali její akcionáři! A do třetice, bohužel by nešlo o událost neočekávanou, což je hlavní podmínka pro uzavření jakékoliv pojistky.

Ale předpokládejme, že by se našla odvážná pojišťovna a vzala by na sebe takové riziko. Jen si představte, jaký poprask by nastal v případě, že by se podařilo nasadit pojišťováky na nenasytná ministerstva! Ti by si dokázali udělat pořádek!

Jasně vidím, jak by provětrali důkladně všechny „pojistné nároky“, ty vyčíslené i ty skryté, včetně pokusů o pojistné podvody směrem do soukromých kapes!

Vsadím se, že od té doby by už státnímu rozpočtu schodek nehrozil!

Všichni úředníci, ale i ministři by ještě rádi jezdili na zasedání vlády do Strakovky „sockou“ … Žádné mercedesy, žádná audi ani superby, kdepak! A diety pěkně na úrovni všech ostatních "obyčejných občanů" tohoto státu. Chceš letět kamkoliv na zeměkouli? Na co potřebuješ vládní letadlo či vojenský vrtulník? Existuje vlak a autobus! A musí stačit bussines class na normální lince ČSA...

Jenže pokud se u nás nenajde odvážná pojišťovna, která bude dohlížet na každou korunu, na každý haléř, budou ministerstva dál a dál tvrdit, že potřebují na to, či na ono, a ani Eduard Janota si s nimi zřejmě neporadí…

Zdá se vám to nemožné? Vůbec ne, stačí nad tím jen trochu přemýšlet. A že už jeden Nejvyšší kontrolní úřad máme? Inu máme, ale cožpak ten by kohokoli, kdo krade, dohnal (tedy přesněji Dohnal)?

Krásný podzim Vám přeje

Dagmar Šístková

šéfredaktorka

 

Zdroj: Dagmar Šístková

Facebook Twitter


Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.