Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Editorial » Pojišťovací hádanka

Pojišťovací hádanka

3.8.2011, Editorial, Dagmar Šístková

Pojišťovací hádanka

Předložíme vám zajímavou hádanku. Jsme web oPojištění, takže hádanka bude na téma pojištění.

Základní fakta:

  • Penzijní fond Winterthur byl založen v roce 1996.
  • Později díky fúzi změnil jméno na Credit Suisse Life and Pensions.
  • Nyní je penzijní fond součástí finanční skupiny AXA.
  • Ing. Petr Žaluda stál v čele penzijního fondu Winterthur od jeho založení až do roku 2008.

V době, kdy stál Ing. Žaluda v čele penzijního fondu Credit Suisse Life and Pensions, byly uzavřeny mnohamilionové a mimořádně nechutné smlouvy o životním pojištění s manažery společnosti Sazka. Ta jim přispívala ohromnými penězi a manažeři Sazky si díky tomu ještě vydatněji namastili kapsy.

Příběh však pokračuje. Žaluda se stal 1. února 2008 předsedou představenstva a generálním ředitelem Českých drah. Nikdy nebyl železničářem, drahám nerozumí, ale určitě lze najít něco, co všichni manažeři ohromného a zcela nepřehledného superpodniku s názvem České dráhy dokázali ocenit.

A tady je naše otázka:

Hádejte, co to asi tak mohlo být (jsme zvědaví na Vaše komentáře)?

Vyluštění této mimořádně složité hádanky přineseme za týden a výhru – jak jinak – slízne pan Ing. Žaluda…

(Poznámka pod čarou a nápověda: A jestlipak tušíte, jak na těchto smlouvách vydělali v prvním i druhém případě zprostředkovatelé??)

 

Co nejhezčí léto vám i ČD přeje

Dagmar Šístková,

šéfredaktorka

Zdroj: Dagmar Šístková

Facebook Twitter

Související články

01.08.2011Vedení Sazky si přišlo i na milióny v investičním životním pojištění

Komentáře

Dráhy od slova "drahý"? (Karel Ježek, 15.8.2011, 20:33)
Tedy nikoliv někomu drahý, ale drahý jako pro všechny nákladný, těžko zaplatitelný přepych.
Byl bych velmi rád, kdyby se pan Žaluda snesl z milionářských výšin a zajel si obyčejným vlakem třeba na nádraží Praha-Vysočany. Tedy rychlíkem, který připomíná pohodlí koňské dráhy, při rychlosti nad 50km/hod. se podobá stroji na stloukání másla ze smetany - třeba na trati z Prahy hl. nádraží-Hradec Králové u Kostomlat.
Praha-Vysočany je oprýskaný komplex barabizen s hnusnou hospodou a tunelem, kterým musí projít všichni cestující a který připomíná stoku - temnotou a zápachem...
A za to bere pan Žaluda milióny a jakési pojišťovácké výhody v nemenším řádu?
Odpověď šéfredaktorky (Dagmar Šístková, 14.8.2011, 20:15)
Vážený pane Menšíku i paní Zárybnická!
Vidím, že jste oba nepochopili nadsázku, kterou jsem použila. Samozřejmě nejde o hádanku, ale o ironii. A vůbec mě nezajímá, jaké výhody mají zaměstnanci soukromých společností. Ze srdce jim všechny výhody přeji.  Ale podniky se státní účastí je nutné velmi pečlivě hlídat. Na výhody jejich zaměstnanců totiž přispíváme všichni ze svých daní. To není věc závisti nebo ublíženosti.
Víte, kdyby u Českých drah byla spokojenost cestujících alespoň na minimu, bylo by vše v pořádku. Potom by se nikdo z nás neptal, kolik bere generální ředitel pan Žaluda peněz.
Je nemravné brát peníze za špatně odvedenou práci.  A je ještě nemravnější využívat pojištění, aby si již tak neuvěřitelně placení lidé tímto způsobem nechutně "přilepšovali".
S pozdravem
Dagmar Šístková, šéfredaktorka.


až moc jednoduché (Jana Zárybnická, 11.8.2011, 10:23)
Souhlasím s názorem p.Menšíka- ta Vaše hádanka mi připomíná tuhle- "Janko, když uhodneš, kolik mám oříšků, dám Ti všechny tři". Samozřejmě, že je - anebo bylo-  to podle latinského  "Facio ut faciat", tj. "konám, abys konal"...ale tohle je bohužel přece všude, takže by mne spíše (než vyluštění hádanky) za měsíc  zajímalo, komu z Vás či z Vašich známých uvedený pán "ublížil"....
Hádanka (Miroslav Menšík, 5.8.2011, 14:06)
Hádanka je až moc jednoduchá - je jasné, že píšete o kapitálovém životním pojištění pro manažery ČD. Doufám, že se dozvíme i ty "skandální" podrobnosti, jinak je to zpráva o ničem, takový benefit používá téměř každá větší společnost.

Vzhledem k rádoby senzačnímu stylu článku ve stylu bulvárních novin (a ne odborného serveru, jak se tváříte) mě však napadá zcela jiná neméně zajímavá hádanka: Čím pak si asi pan Žaluda (aniž ho chci jakkoliv obhajovat) zasloužil tento dehonestační článek? Kterému z Vašich zaměstnavatelů a spřízněných kamarádů šlápnul pan Žaluda na paleček? Komu překazil lukrativní kšeftík? INSIA? MARSH? AON? Obávám se ale, že na tuto hádanku odpověď nedostaneme? :-)
adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.