Přihlášení






Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Editorial » Nejčtenější články a události roku 2014 na portálu oPojištění.cz

Nejčtenější články a události roku 2014 na portálu oPojištění.cz

31.12.2014, Editorial, oPojištění.cz

Nejčtenější články a události roku 2014 na portálu oPojištění.cz

Kalendářní rok 2014 se láme a my Vám přinášíme přehled toho, co vás na oPojištění.cz nejvíce zajímalo. Sestavili jsme žebříček deseti nejčtenějších článků, které rovněž kopírují velké události tohoto roku.

 

 

 

 

 

 

Provize z černých duší za 16 milionů

3.2.2014

Na začátku roku proběhl médii případ, pojišťovací agentky Jany Veselé, která si postavila milionový byznys na černých duších a během pár let vydělala na provizích více jak 16 milionů korun. Po odhalení těchto praktik byla postavena před soud a na její firmu Laeta Finance byla uvalena insolvence.

Regulace vytlačuje slušné poradce z trhu

27.2.2014

Bývalá šéfredaktorka Dagmar Šístková se v článku zamýšlí spolu s Ing. Petrem Šafránekem, generálním sekretářem Asociace finančních zprostředkovatelů, nad ochranou klientů, novými regulacemi i nad zodpovědností finančních poradců.

AFIZ vyloučila individuálního člena

10.3.2014

Článek o vyloučení Lukáše Bergmanna Čovbana v rámci disciplinárního řízení z důvodu opakovaného porušování etického kodexu AFIZ.

 

Zemřel zakladatel UNIQA pojišťovny Marek Venuta

19.5.2014

Pojistným světem otřásla 19. května zpráva o smrti Marka Venuty. Zakladatele a prvního generálního ředitele Česko-rakouské pojišťovny, přejmenované posléze v roce 2001 na UNIQA pojišťovnu. V článku byla následně popsána jeho minulost a obrovský přínos pojišťovnickému oboru.

Metodika Nejvyššího soudu k odškodňování nemajetkových újem

20.6.2014

Mgr. Lucie Jandová, předsedkyně pracovní skupiny občanský zákoník, představila novou metodiku Nejvyššího soudu k odškodňování nemajetkových újem. V rozhovoru vyzpovídala JUDr. Petra Vojtka, soudce Nejvyššího soudu ČR.

Indexace nebo revize smluv – co má smysl?

1.7.2014

Kateřina Lhotská, expert pro pojišťovací sektor, oddělení poradenství pro finanční instituce společnosti EY vysvětluje systém a důvody indexace pojistných smluv. Ty dává do spojitosti s faktem nedostatečné a nepravidelné kontroly vlastních pojištění ze strany klientů

 

Životní pojištění zůstane po navržených úpravách správným produktem pro zajištění se na stáří

18.9.2014

Česká asociace pojišťoven se ztotožňuje se sněmovní úpravou novely zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, jež v životním pojištění i do budoucna zajistí občanům možnost vytvářet finanční rezervu na stáří a současně čerpat daňové výhody. Od 1. 1. 2015 bude muset pojistná smlouva splňovat novou podmínku pro uplatnění daňového zvýhodnění.

TOP 30 pojišťovacích makléřů za 2013 v Česku dle oPojištění.cz

23.9.2014

Vyhlášení žebříčku TOP 30 pojišťovacích makléřů, připraveného redakcí našeho odborného portálu na základě inspirace u významných pojišťovacích časopisů v USA (Business Insurance) a Velké Británii (Insurance Times).

Novela zákona o dani z příjmů – téma pro zbytek roku

25.9.2014

Článek z konce září od Kateřiny Lhotské popisuje změny, které přinese novela zákona o dani z příjmu. Autorka se v článku zaměřuje na výhody, nevýhody i praktické dopady novely platné od 1.1.2015.

Skupina VIGO kupuje Triglav pojišťovnu

20.10.2014

Dokončení první velké akvizice společnosti VIGO Investments – mladé investiční skupiny založené čtyřmi zkušenými manažery v čele s bývalým generálním ředitelem České pojišťovny Pavlem Řehákem. Společnost tak reálně vstoupila na český trh jako významný soukromý investor.

 

I v dalším roce se můžete těšit na mnoho zajímavých článků ze světa pojišťovnictví. Přejeme vám úspěšný vstup do nového roku a splnění všech vašich cílů.

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter


Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.