Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Editorial » Jak to vidím já, Irča, pes domácí

Jak to vidím já, Irča, pes domácí

18.6.2008, Editorial, Dagmar Šístková

Jak to vidím já, Irča, pes domácí

Dovolte, abych se vám představila. Jsem irská teriérka se vznešeným jménem Buggy Volume, ale všichni mi říkají podle mé vlasti Irča a já na to slyším.

 

Moje panička každý všední den ráno nasedne do červeného autíčka a odjede kamsi pryč. Mě to moc mrzí a vždycky teskně koukám, kdy se vrátí. Prý - jak mi říká - musí za prací, vydělávat penízky, abych měla na dobroty, které mi vozí a kterými si mě udobřuje.

 

Jenže já si o její práci myslím své. Prý vytváří jakýsi neviditelný časopis, říká mu "O pojištění". No, já o jistotě vím své, vždyť se o její jistotu starám už osm let. Aby mohla klidně spát, já v noci hlídám. No řekněte, jestli to není lepší, než nějaká úmluva, že když se cokoliv stane, kdosi vzniklé škody uhradí!

 

Víte, ono je to u nás psů zajímavě utvořené. Když kdokoliv přijde, já ucítím čumákem, zda má čisté či nečisté úmysly. Tohle žádná pojišťovna nepozná. Já ano. Zloděj voní jinak než kamarád. Prý se zloději potí strachem a tahle vůně je nám psům povelem, abychom začali hájit paniččin majetek. Pro mne je to jednodušší - když někdo v noci poleze přes plot nebo se bude snažit vylámat zámky, mám připravené zatraceně ostré tesáky a už vrčím a nadávám a ženu se na toho člověka s odvahou, kterou prý mají jen teriéři. A už mu natrhnu zadek, aby věděl, že tohle se nedělá!

 

Stejně - proč jsou lidé takoví? Proč jim nestačí to, co mají? Proč chtějí i to, co jim nepatří? A proč si pro to přicházejí v noci a někdy mají i takové malé kovové věci, které nadělají strašný rámus a hrozné škody? Vždyť kdyby pracovali pilně a poctivě, jako moje panička, měli by totéž, co má ona: Hezký malý domeček, kde je nám třem (mám totiž ještě pána, který je z nás tří nejstarší a je se mnou skoro pořád a vrtá se v hlíně a nadává mi, když mu skotačím po záhonech - nechápe, že to je z radosti, jak se po novém trávníku pěkně běhá) dobře, měkká křesla, na kterých nesmím spát, voňavou postýlku, kam mě vůbec nepouštějí, i když mi většina mých psích kamarádů říká, že to je teď móda, že tak spí většina psů!

 

Tuhle mi panička řekla, že poslední novinkou na něčem, co nazývá "pojišťovací trh" je zdravotní pojištění pro domácí mazlíčky. No dovolte, copak já jsem mazlíček? Možná ty protivné kočky, co je tak ráda (a většinou úspěšně, my teriéři jsme velmi rychlí a nebojácní!) proháním! Já se, pravda, taky občas ráda pošmajchluju, ale jinak? Běhat, čuchat, hrabat, ale především hlídat! No, budiž, když si myslí, že potřebuju i já pojistku, prosím. Co kdybych měla pracovní úraz?

 

Já chápu, že je nutné pojistit všechny ty malé lidské tvory, co tak pěkně voní, ať jsou v kočárku nebo capou okolo mne a strkají mi takové drobné prstíky do očí a do tlamy; to já musím být náramně opatrná, abych jim neublížila. Nechápu, jak někteří moji kolegové mohou takovému pěknému lidskému mláděti ublížit. Asi je jejich páníčkové špatně vychovali.

 

Tož tak to je. Moc vás zdraví a přeje, abyste si pěkně početli, jako já čtu při procházkách v lese s paničkou,

 

Vaše

Irča, maskot pojišťovacích makléřů.

Zdroj: Dagmar Šístková

Facebook Twitter

Související články

27.05.2008Vážení čtenáři, když...
06.05.2008Vítáme vás na stránkách OPOJIŠTĚNÍ.CZ

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.