Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Editorial » Editorial: Vážení čtenáři!

Editorial: Vážení čtenáři!

5.12.2008, Editorial, Dagmar Šístková

Editorial: Vážení čtenáři!

Vážení čtenáři!

Jsem ráda, že náš web navštěvujete.

Těší mě, že vám můžeme přinášet přehledné a nezkreslené informace z našeho oboru.

Stále přemýšlím, co zlepšit a co vám ještě nabídnout, aby výsledné "menu" bylo chutné a lákavé.

Mám radost, že jste před začátkem nového roku projevili velký zájem o to, co se mění v souvislosti s povinným ručením a samozřejmě i s jeho případným neplacením.

A právě na to všechno jsem myslela ve chvíli, kdy mé věrné autíčko Hyundai, kterému říkám familiérně "Getzík", po ránu zastavila policie. Okamžitě jsem zpytovala svědomí, zda jsem v obci náhodou nepřekročila rychlost, zda mi svítí všechna světla nebo zda jsem nepřejela chráněného sysla skalního. To při mém stylu jízdy téměř nepřipadlo v úvahu.

Vše zpočátku vypadalo na běžnou kontrolu dokladů.

Když ovšem došlo na doklad o povinném ručení, příslušník mi vrátil zelený ústřižek složenky, který byl v dokladech úplně nahoře. "Špatně! Ten je z loňského roku! Nemáte jiný?" Podala jsem mu další. Zase špatně! Opět staré datum. Bohužel, ani třetí ústřižek neprošel policejní kontrolou…

"Vy jezdíte s nepojištěným autem," hřímal příslušník a nehodlal vyslechnout slova na moji obranu.

"Když havarujete a způsobíte škodu, budete muset všechno zaplatit," křičel na mne před nastoupenou jednotkou svých podřízených, kterou za tímto účelem svolal. "Víte o tom?"

"Vím," špitla jsem. "Vím to víc než dobře, protože jsem šéfredaktorkou webu opojisteni.cz."

To ovšem byla voda na policejní mlýn. Nejvíc mé neopatrné doznání potěšilo dámu v uniformě - všimli jste si, že policistek se řidiči bojí nejvíc? A tahle byla daleko komisnější než její kolegové. Vůbec nedbala na moji prosbu, že mi za chvíli jede vlak do Prahy, kde mě čekají na tiskové konferenci. Nezajímalo ji, že jistě i ona má v kabelce tolik věcí, že se v nich malý zelený lístek zcela ztratí. A nepřistoupila ani na nabídku, že se samozřejmě druhý den ráno omluvím ze všech svých povinností a vyjedu z domu dříve, abych jí (po večeru prožitém nad prohledáváním veškerých papírů zavedené domácnosti) dokázala, že nejsem neplatič!

Žena v uniformě s koženým výrazem ve tváři vytáhla pokutový blok a napařila mi tisíc korun pokuty. Když jsem řekla, že tolik peněz u sebe nenosím (a spolkla poznámku, že bych i nosila, kdybych si byla jista, že mě policie ochrání před zloději a násilníky), vyplnila neochotně složenku a hodila mi ji do vozu.

Přitom bylo možné podle mého učinit vše úplně jinak. Samozřejmě upozornit řidičku takřka nového vozu, že patrně udělala chybu, když si ústřižek neschovává na zapamatovatelném místě. Bylo možné jí s úsměvem sdělit, že příště bude zle! Ale hlavně bylo snadné odlišit slušnou řidičku od podezřelého majitele rozpadajícího se a evidentně nepojištěného vraku, u kterého už nelze rozeznat, jaké je značky. Ale chápu, že z něj by asi tisícovku vylomit nešlo, že?

Ještě tentýž den jsem běžela do pojišťovny Allianz. Tam mi potvrdili, že Getzík je samozřejmě pojištěný až do září příštího roku a že až v březnu příštího roku nám přijde složenka na další platbu pojistného. Pro jistotu mi vystavili hned dvě zelené karty. Ta třetí přišla minulý týden poštou…

Šťastné cesty bez nehod po celou dobu Vánoc i v roce 2009 (a hlavně co nejméně utkání s policií) vám z celého srdce přeje

Dagmar Šístková

šéfredaktorka.

Zdroj: Dagmar Šístková

Facebook Twitter

Související články

02.09.2008Vážení čtenáři a tentokrát i ti, kteří nás nečtou

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.