Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Editorial » Editorial: Proč noviny publikují jen špatné zprávy

Editorial: Proč noviny publikují jen špatné zprávy

8.4.2009, Editorial, Dagmar Šístková

Editorial: Proč noviny publikují jen špatné zprávy

Vážené čtenářky a čtenáři,

špatné zprávy se na nás valí ze všech stran. V mnoha případech jde dokonce o zprávy poplašné, jak je dříve nazývali šéfredaktoři, a s takovými bylo kdysi nutné zacházet jako s šafránem. Dokonce snad je jistý zákon, který říká, že šířit poplašné zprávy je trestné! Dnes, zásluhou většiny sdělovacích prostředků, jsou přesto obsahem hlavních stránek všech velkých deníků a ostatních médií. Čím horší zpráva, tím lepší, tím větší sledovanost, vyšší náklad.

Číst takové noviny a neznat pozadí jejich výroby chce mimořádnou odvahu. Čtenáři totiž netuší, že zprávy, týkající se podnikatelských úspěchů soukromých firem, editoři většinou odmítají již v průběhu každodenních ranních porad, víceméně masírováni stálou výzvou, aby článek nebyl náhodou neplacenou reklamou. Kromě toho v redakcích panuje nepochopitelná pověra, že úspěch firmy není zajímavý!

Z potěšující zprávy, jak si české firmy razí cestu do světa, která měla původně rozměr „podvalu“ (přeloženo z novinářského slangu jde o velikost zhruba čtvrtiny novinové stránky), odpoledne zůstane již jen „dvoják“ (rozuměj dva sloupky). Poté, co do redakce dorazí články parlamentních zpravodajů, z takového článku editor jediným ťuknutím „myši“ udělá kratší „jedňák“ (čili jeden krátký sloupek). A po odpolední tiskové konferenci oranžového politika ze zprávy zbude již jen torzo, určené tak nanejvýš „do koulí“ (přeloženo z novinářského žargonu to znamená krátce neboli jednou větou). Poté, co na tiskovou konferenci reaguje opoziční politik, vypadne pozitivní ekonomická zpráva zcela úplně z novin.

A tak se denně dočítáme o vraždách, znásilněních, požárech a také o tom, jak pokleslá je úroveň politické kultury v naší zemi. Ruku na srdce: Co vás dnes potěšilo v některém z našich celostátních deníků? (Nedělní Obamamánie byla světlou výjimkou…)

I to všechno je důvodem, že si lidé nevěří a mají špatnou náladu.

Zato my pro vás máme mimořádně dobrou zprávu: Smích a legrace je pořád zadarmo! Dokonce v jakémkoliv množství!! Terapie smíchem je léčivá a nestojí ani těch tolik diskutovaných třicet kaček.

A aby vám bylo ne přímo do smíchu, ale aspoň do úsměvu, přidáváme na závěr dobrou zprávu. Je jen pro vás. Pohledem do starých stenografických záznamů z tehdy ještě československého parlamentu z roku 1932 bylo zjištěno, že pojišťovny během velké hospodářské krize vykázaly 15% růst! Je naděje, že se situace bude opakovat, protože právě ti méně zámožní mají obvykle největší obavy o svůj majetek, takže si ho pojistí…

Pohodové a usměvavé jaro vám přeje

 

Zdroj: Dagmar Šístková

Facebook Twitter

Související články

18.02.2009Zasněžený editorial: Vážené čtenářky a čtenáři!
19.12.2008Vánoční editorial: Vážení čtenáři!

Komentáře

Slušení (František Boura, 8.4.2009, 10:36)
Vážená paní šéfredaktorko,
i když si raději čtu odborné články, zlákala mě Vaše fotografie, abych si přečetl i editorial.
Sluší Vám to a Váš úsměv patří k tomu málu, co je dnes k vidění v novinách i okolo nás.
Děkuju za něj.
Boura
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.