Přihlášení


Registrace
Zapomenuté heslo
Partneři oPojištění.cz

 

AIG_2015

 

Kooperativa_2016

logo_PVZP

 

HDI_logo

hvp_jpg

Editorial » Editorial: O poťouchlém rozhodnutí zákonodárců

Editorial: O poťouchlém rozhodnutí zákonodárců

22.12.2012, Editorial, Dagmar Šístková

Editorial: O poťouchlém rozhodnutí zákonodárců

Vážené čtenářky a čtenáři!

Již jen několik dní zbývá do začátku roku 2013, v němž někteří z vás přestanou úředně existovat. Myslím to naprosto vážně. Takové poněkud poťouchlé rozhodnutí totiž obsahuje vládní návrh zákona 38, který v prosinci začal procházet parlamentním schvalovacím procesem.

Zákon ruší pojem pojišťovací makléř. Makléři sice budou dál uzavírat pojistné smlouvy, dál budou vyjednávat pro své klienty ty nejlepší pojistné podmínky, dál budou platit daně - jen přestanou existovat.

Novela zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích totiž profesi makléře z neznámých důvodů zrušila. Vy všichni, které tak dobře znám, s nimiž občas dělám rozhovory a jejichž profese si cením, musíte buď skončit, nebo se budete muset přejmenovat (mimochodem, teoreticky by měla skončit i Asociace českých pojišťovacích makléřů... )

Dodávám na okraj, že podstatné jméno makléř má za sebou dlouhou historii. Pochází z německého der Makler, to zas z holandského Makeler, které souvisí s německým Macher, tedy ve významu "ten, kdo věc dělá". Je základem mnoha dalších českých slov.

Takže úřední šiml opět zařehtá a ti, kteří se léta živí jako pojišťovací makléři, budou mít zas o starost víc. A co úřední šiml rozhodne, ani Bůh nemůže změnit. Natož ti, kterých se měl tenhle šiml zeptat, cože tomu vlastně říkají... Asi se bál slov, kterými by makléři jeho rozhodnutí komentovali. A že existují slova velmi výstižná…

Takže vám – stále ještě makléřům, stejně jako všem čtenářkám a čtenářům webu oPojištění přeje krásný a úspěšný rok 2013

 

stále ještě šéfredaktorka (kdovíjak bude naše profese v následujícím roce přejmenována)

Dagmar Šístková.

Zdroj: Dagmar Šístková

Facebook Twitter


Komentáře

pane Nováku (Bohumír Vítovec, 3.1.2013, 13:16)
pane je vidět z vašeho komentáře že se řídíte starým českým příslovím "podle sebe soudím tebe" .Tak at se i Vám daří !
Pojišťovací makléř (Josef Novák, 2.1.2013, 18:29)
Pojitovací makléři jsou podvodníci a jen obchází zákony, každý PM je zároveň pojišťovacím agentem a nikdy nejedná v zájmu klienta ale vždy jen podle výše provize kterou mu pojišťovna vyplatí ze ten či onen produkt. Je to vidět na společnosti IFP .
Jmenujte jednoho PM který vyjednává pro klienta ty nejlepší podmínky, takového nenajdete.
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.